25 lat temu, 22 lutego 2000 roku, Agencja Promocyjna OKO rozpoczęła swoją działalność. Początek łączył się z inwestycjami nowej firmy: zakupem komórki „Nokia” i połączonego z faxem aparatu telefonicznego – podstawowych ówcześnie narzędzi kontaktu ze światem.Pierwsze zlecenia pochodziły ze Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak. Były to: promocja książki Władysława Szpilmana „Pianista”, organizacja i promocja pierwszych czterech edycji „Dni Tischnerowskich” oraz dwóch cyklów owianych legendą wykładów otwartych „Uniwersytet Latający Znaku”. Piękny początek, wśród najwspanialszych ludzi tamtych czasów, którzy na zawsze zostaną we wdzięcznej pamięci.W ciągu minionych lat Agencja wypromowała kilkadziesiąt książek i zrealizowała wiele projektów kulturalnych, najczęściej związanych z niestandardową promocją i popularyzacją wysokiej klasy literatury (więcej na: http://agencjaoko.pl/realizacje/).Wielką przygodą okazała się dziewięcioletnia współpraca z Fundacją Kościelskich, przy organizacji festiwalu, związanego z wręczeniem najstarszej polskiej nagrody literackiej. Bardzo kształcąca była praca przy promocji dużych projektów kulturalnych, wykonywana na zlecenie zagranicznych instytucji: Poetry Foundation z Chicago, Litewskiego Instytutu Kultury z Wilna, Goethe-Institut z Krakowa czy Ambasady Królestwa Szwecji w Warszawie. Zgromadzone doświadczenie pozwoliło lepiej realizować projekty własne, w tym Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Rabce. W trakcie minionych sześciu edycji, festiwal rozwinął się, zyskał stałą publiczność i zdobył liczne nagrody, między innymi nagrodę IBBY za popularyzację czytelnictwa i nagrodę Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury „Przyjaciel Tłumacza”.Najpiękniejsze jest jednak to, że przez wszystkie lata istnienia udało się poznać interesujących ludzi i pozyskać wielu przyjaciół – osoby prywatne i instytucje – dla których ważne są podobne wartości. Dzięki sieciom stworzonym przez ludzi dobrej woli, możliwe stało się urzeczywistnianie wielu fantastycznych pomysłów kulturalnych i spełnianie marzeń własnych i ludzi, dla których pracujemy. Takiego osiągania wymarzonych celów, we współpracy z przyjaciółmi, życzymy sobie na przyszłość.Wpisz tutaj swój akapit