Nowy projekt Goethe-Institut Krakau – konferencja prasowa

Goethe-Institut w Krakowie zaprasza we wtorek, 3 marca o godz. 11.00 na konferencję prasową podczas której zaprezentowany zostanie nowy, całoroczny projekt Instytutu: „Oblicza Literatury”. Projekt obejmie różne rodzaje literackie: powieść, esej, komiks, literaturę dziecięcą i kryminalną..

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną szczegóły projektu, a także będzie można się zapoznać z jego pierwsza odsłoną – wystawą: Graphic Novels – spotkania z komiksem niemieckim.

Dziennikarze, jako pierwsi, będą mieli możliwość zobaczyć i przejrzeć 60 najnowszych komiksów niemieckich i porozmawiać o ich specyfice z Michałem Jutkiewiczem – specjalistą z UJ oraz Jakubem Woynarowskim – twórcą komiksów i wykładowcą na Wydziale Grafiki ASP.

Wernisaż wystawy odbędzie się 4 marca o godz. 18.00, a udział w nim weźmie Andreas Platthaus, kurator kolekcji Graphic Novels 2014 podczas Frankfurckich Targów Książki, juror w licznych konkursach komiksu, dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego działu kultury Frankfurter Allgemeine Zeitung. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na język polski. W kolejne wtorki marca (10, 17, 24, o godzinie 18.00 z publicznością spotkają się wybitni niemieccy twórcy komiksu: Reinhard Kleist, Birgit Weyhe i Markus Faber.